Najbliższe wydarzenia

Bocian - uratowani
Redaktor: Administrator   
25.02.2010.
Cały dotychczasowy skład redakcyjny serwisu, jak wiecie, wyprowadził się z rodzinnego miasta Larsa Urlicha w zupełnie inne miejsce. Ponieważ jednak szkoda byłoby Ich pracy, informacji zawartych na Mojej Kopenhadze i domeny, którą Google zdążyło polubić - serwis będzie trwał nadal i teraz my zajmiemy się jego zawartością. Dziękujemy bardzo za oddanie serwisu w nasze ręce :)
 
Zamykamy...
Redaktor: Piotrek   
30.11.2009.

Po dwóch latach nasz pobyt w Kopenhadze dobiega końca. Za miesiąc przeprowadzamy się do innego miasta, innego kraju. Poznawanie Kopenhagi i Danii (a także dzielenie się obserwacjami z odwiedzającymi tę stronę) było wspaniałą przygoda i bardzo miło będziemy wspominać spędzony tu czas. Z oczywistych przyczyn, nie będziemy już w stanie kontynuować pracy nad stroną mojakopenhaga.pl, a zatem strona zostanie zamknięta.........chyba, że..............znajdzie się osoba lub osoby chętne do jej prowadzenia. Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

 
Wheel of Copenhagen
Redaktor: Piotrek   
25.07.2009.
Image20 lipca miało miejsce otwarcie nowej atrakcji turystycznej w Kopenhadze: „koła obserwacyjnego“ (ang. observation wheel) o wdzięcznej nazwie Wheel of Copenhagen. Wysokie na 50 metrów koło stoi na Axeltorv, a więc w samym centrum miasta – kilka minut spacerem od Placu Ratuszowego. Odwiedzający mogą obserwować panoramę Kopenhagi z 36 zamkniętych, klimatyzowanycg kabin, które powoli się poruszają – jeden przejazd trwa ok. 13 minut. Atrakcja czynna jest codziennie od 12.00 do północy.
Koło obserwacyjne jest własnością angielskiej firmy Great City Attractions. Firma ta posiada wiele takich urządzeń (zarówno stacjonarnych jak i przenośnych), m. in. w Belfaście, Brukseli, Londynie, a także największe na świecie koło obserwacyjne w Singapurze (wysokości 150m) . Na mocy umowy z władzami miasta, koło będzie stało w Kopenhadze przez trzy miesiące, przy czym po dwóch miesiącach może zapaść decyzja o przedłużeniu tego okresu o kolejne trzy miesiące. Kopenhaskie koło to pierwsza tego typu atrakcja w Skandynawii (przynajmniej tej wielkości).

Opłata za jednorazowy przejazd osoby dorosłej wynosi 75 DKK, przejazd dziecka (4-11 lat)  kosztuje 50DKK, dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. Można również wynająć całą kabinę. Dostępna jest również kabina VIP – w odróżnieniu od pozostałych, białych, kabin, jest ona pomalowana na czarno i komfortowo wyposażona, opłata obejmuje 2 standardowe przejazdy, więc zabawa trwa ok. pół godziny. Za dodatkową opłatą można w niej dostać nawet szampana.
Image
Parę dni temu mieliśmy okazję oglądać panoramę Kopenhagi z kabiny Wheel of Copenhagen - widoki są naprawdę piękne. Z wysokości 50m nad ziemią doskonale widać całe miasto, jak na poniższych zdjęciach.
Image
Image 
Zmieniony ( 12.08.2009. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 34

Kurs korony duńskiej

Kupno:
PLN
Sprzedaż:
PLN
Kurs NBP z dnia Tabela kur

Odwiedzający

Reklamy