Najbliższe wydarzenia

Komunikacja miejska
Bilety
18.02.2008.

Image

Kopenhaga jest podzielona na strefy. Ceny biletów uzależnione są od liczby stref, które chcemy przejechać, niezależnie od środka transportu. Im stref jest więcej, tym dłużej bilety zachowują ważność. 

Czytaj
 
Metro
18.02.2008.

Image

Metro zapewnia najszybsze połączenie między lotniskiem a centrum Kopenhagi. Tanie, szybkie, niezawodne, kursujące co 4 minuty, zawiezie cię do centrum miasta w niecałe 15 minut. W dodatku każdy może usiąść na miejscu kierowcy.

Czytaj
 
Autobusy
18.02.2008.

Image

Wsiadamy zawsze pierwszymi drzwiami, pokazując bilet kierowcy. Wysiadamy drzwiami środkowymi lub tylnymi, uprzednio naciskając przycisk "STOP". Autobus nie zatrzymuje się na przystankach, na których nikt nie czeka ani nikt nie wysiada.

Czytaj
 
Pociągi
18.02.2008.

Image

Kolejka miejska S-tog łączy centrum z peryferiami Kopenhagi. Także pociągi regionalne DSB Re zatrzymujące się na stacjach w mieście zostały włączone do systemu komunikacji miejskiej.

Czytaj
 
Rowery
18.02.2008.

Image

W Danii praktycznie każdy posiada rower, a Kopenhaga od wielu lat jest znana jako miasto rowerów. Dużo pieniędzy przeznacza się na poprawę wygody jazdy oraz bezpieczeństwa rowerzystów.

Czytaj
 
Parkingi
20.05.2008.

Image

Parkowanie samochodu w Kopenhadze jest płatne. W mieście są wyznaczone trzy strefy i w każdej z nich obowiązują inne stawki - oczywiście im dalej od centrum, tym taniej.

Czytaj
 
Inne
18.02.2008.

ImageZamówienie taksówki przez telefon może sprawić trudność, jeśli nie wiemy jak należy wymówić interesujący nas adres. Alternatywną formą zwiedzania Kopenhagi jest autobus wodny, kursujący kanałami miasta.

Czytaj