Najbliższe wydarzenia

Blog E.
Znowu goście :)
Redaktor: Administrator   
02.07.2008.

Przez ostatnie dwa tygodnie gościliśmy u nas kolejnych przemiłych gości - Piotrka rodziców razem z wnukiem - Radkiem. Pokazaliśmy im najbardziej popularne atrakcje turystyczne, oraz te nieco mniej popularne, ale również urocze zakątki miasta. Było ciepło i serdecznie, choć na dworze czasami słonka brakowało. Mam nadzieję, że nasi goście miło będą wspominać ten pobyt i jeszcze do nas wrócą.

Czytaj
 
Koniec roku szkolnego
Redaktor: Administrator   
27.06.2008.

Mieszkanie w obcym kraju obfituje w przeróżne niespodzianki, związane z odmiennością kultury, zwyczajów itp., itd. Kolejną taką drobną niespodziankę przeżyłam obserwując zakończenie roku szkolnego w tutejszych gimnazjach. Od samego rana po ulicach Kopenhagi krążyły niewielkie ciężarówki wypełnione absolwentami gimnazjum. Kolorowo udekorowane auta woziły bawiąca się młodzież, trąbiąc wesoło na całe miasto. Inni kierowcy pozdrawiali imprezujących przyjaznym trąbieniem, a przechodnie serdecznie im machali.

Czytaj
 
Noc Świętojańska
Redaktor: Administrator   
23.06.2008.

Kopenhażanie obchodzą dziś Noc Świętojańską, paląc duże ogniska w parkach i na plażach. Wybraliśmy się na Nyhavn, aby popatrzeć na jedno z nich. Ognisko zostało ułożone na platformie na środku kanału.

Czytaj
 
CPH DISTORTION
Redaktor: Administrator   
09.06.2008.

W ostatnich dniach cała Kopenhaga bawiła się na festiwalu ulicznym Distortion 2008. W ciągu pięciu dni odbyło się tutaj około 40 imprez odbywających się na ulicach i klubach nocnych. Całość została zakończona olbrzymią dyskoteką ulokowaną na ośmiu piętrach jednego z miejskich parkingów.

Czytaj
 
Trochę pecha, trochę szczęścia
Redaktor: Administrator   
08.06.2008.

Szczęście: Kubica wygrał wyścigi Formuły 1 w Montrealu.
Pech: przegraliśmy mecz z Niemcami

Pech: ktoś ukradł mi rower sprzed domu.
Szczęście: znalazłam go przypadkiem kilka ulic dalej w całkiem niezłym stanie, tylko koszyczek się połamał.

 
Koledzy z pracy
Redaktor: Administrator   
05.06.2008.

Do banku, w którym Piotrek pracuje, przyjechali dwaj goście z Singapuru. Piotrek współpracował z nimi jeszcze w Polsce, lecz do tej pory nie miał okazji spotkać ich osobiście. Jak już się spotkali i pogadali, okazało się, że koledzy są bardzo sympatyczni. W ostatnią sobotę Piotrek oprowadził ich trochę po głównych atrakcjach Kopenhagi, a oni w zamian zaprosili nas na kolację do indyjskiej restauracji (obaj pochodzą z Indii).

Czytaj
 
Fajnie być ratownikiem?
Redaktor: Administrator   
02.06.2008.

W przedostatnią sobotę byłam świadkiem szkolenia nowych ratowników na plaży Amager Strand. Wybraliśmy się tam z naszymi gośćmi, aby trochę poleniuchować i złapać troszkę słońca. Znaleźliśmy sobie ustronny kawałek plaży, aby nam nikt nie przeszkadzał, no i parę minut później okazało się, że właśnie w tym miejscu przyszli ratownicy będą doskonalić swe umiejęstności:).

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 62