Najbliższe wydarzenia

Zim± na spacer - do muzeum
Redaktor: Administrator   
08.02.2009.

Zimny wiatr i zapomniana czapka zmusiły nas do zmiany planów na dzień dzisiejszy, więc zamiast do parku wybrali¶my się dzi¶ na spacer do muzeum. Wybrali¶my się do Galerii Narodowej Statens Museum for Kunst. Kiedy ujrzeli¶my budynek muzeum, doszli¶my do wniosku że trwa tam jaki¶ remont, ale z bliska okazało się że plac przed muzeum zajmuje przedziwna maszyna, której nazwę można przetłumaczyć na "lataj±cy walec". Nie udalo nam się niestety zobaczyć jej jak lata.

Image

 

Image

 

Zwiedzili¶my sobie niektóre wystawy, szczególnie tę po¶więcon± malarstwu zagranicznemu z lat 1300 - 1800. Kilka obrazów przyci±gnęło nasz± uwagę, jednakże dużo ciekawsze ekspozycje można znaleĽć w galeriach w Londynie czy w Paryżu. Dużo zajęć znajd± tu dla siebie młodsze pociechy - w muzeum znajduj± się dwie wystawy przeznaczone specjalnie dla dzieci, a także warsztaty, gdzie mali arty¶ci mog± poeksperymentować z różnymi rodzajami sztuki.

 

Image

 

Image

  

Image

 

Rzucili¶my także okiem na obrazy duńskich malarzy, i byłyby nas nawet zainteresowały, jednakże okropny głód wygnał nas do domu na obiad:). My¶lę że jeszcze je kiedy¶ obejrzymy.

 

Informacje na temat galerii znajdziecie tutaj.

Zmieniony ( 15.02.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »