Najbliższe wydarzenia

Urodziny królowej
Redaktor: Administrator   
16.04.2008.

Dziś Małgorzata II, królowa Danii obchodzi swoje urodziny. Autobusy od rana zostały  ustrojone w flagi państwowe, a ja wybrałam się zobaczyć zmianę warty i paradę Królewskiej Straży. Na tę właśnie paradę natknęłam się na Strøgecie, więc dałam się wciągnąć w kolorowy tłum wymachujący flagami i poszłam za nim pod Amalienborg - pałac królowej.

ImageImage

Na placu przed pałacem parada się zatrzymała, orkiestra wygrywała marsze a poddani czekali na swoją królową. Kiedy królowa z całą rodziną ukazała się na balkonie, rozległy się okrzyki (niezbyt głośne): hura, hura, hura! Dzieci wymachiwały flagami, słychać było huk wystrzałów i hałas krążącego nad placem helikoptera.

ImageImage

ImageImage

Muszę przyznać, że spodziewałam się większego splendoru i huku, ale po chwili doszłam do wniosku, że ta raczej skromna ceremonia przynajmniej nie wzbudzi komentarzy, na co to się wydaje pieniądze podatników. Kiedy tak obserwowałam, jak defilada zmuszona jest wymijać na ulicy ciężarówki z zaopatrzeniem zaparkowane przed sklepami, przyszła mi do głowy taka myśl, podsumowująca cały ten dzień: królowa królową, święto świętem, ale pracować trzeba.

Zmieniony ( 16.04.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Kurs korony duńskiej

Kupno:
PLN
Sprzedaż:
PLN
Kurs NBP z dnia Tabela kur

Odwiedzający

Reklamy